Güncel Haberler - Etkinlikler

 

ÇANAKKALE ZAFERİNİN YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ

Çanakkale Zaferinin 98. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Çanakkale Zaferinin ecdadın tek vücut olarak gerçekleştirdiği destansı bir zafer old
 

      Çanakkale Zaferi’nin 98. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Çanakkale Zaferi’nin ecdadın tek vücut olarak gerçekleştirdiği destansı bir zafer olduğunu, temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu bulunduğunu söyledi.  
  
  


        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajı şöyle:
 
 
“Çanakkale Zaferi, ecdadımızın küçükten büyüğe tek vücut olarak gerçekleştirdiği destansı bir zaferdir. Temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır.
 
 
Milletin zor koşullar altında, imkan olarak kendinden kat kat üstün düşman kuvvetlerine karşı yazdığı büyük bir direniş destanı olan Çanakkale Zaferi, hem Kurtuluş Savaşı’nın yapılabilmesi, hem de bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu için bir meşale olmuştur.
 
 
Tarihimize altın harflerle yazdığımız büyük bir zafer olan Çanakkale Destanı’nı yazan binlerce şehidimiz, “Çanakkale Geçilmez” gerçeğini tüm dünyaya göstermiştir.
 
 
Edirne’den, Konya’dan, Diyarbakır’dan, Trabzon’dan, İzmir’den, Van’dan, vatan toprağının her yerinden savaşa katılarak dünyaya bir olmanın gücünü gösteren ecdadımızın emanetine bugün hep birlikte sahip çıkıyoruz. Onların kanlarıyla harcını kardığı ülkemizin barış ve huzur içinde varlığını sürdürmesi, dünya milletleri arasında en üstlere taşınması için var gücümüzle çalışıyoruz.
 
 
Zaferin 98. yılı vesilesiyle, bugün huzur içinde yaşadığımız vatanımız için canını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyorum.”
 
 
Haberler Sayfasına Geri Dön <<<
 
Habere Ait Fotoğraf Habere Ait Fotoğraf Habere Ait Fotoğraf Habere Ait Fotoğraf Habere Ait Fotoğraf