Güncel Haberler - Etkinlikler

 

İstiklal Marşı Bağımsızlığımızın Tescilidir

İstiklal Marşının kabulünün 92. yılını tebrik eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İstiklal Marşının bağımsızlığın tescili, milletimizin ortak değeri olduğunu ifade etti.
 

       İstiklal Marşı’nın kabulünün 92. yılını tebrik eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İstiklal Marşı’nın bağımsızlığın tescili, milletimizin ortak değeri olduğunu ifade etti.
   

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in İstiklal Marşı’nın kabulünün 92. yılı nedeniyle yayımladığı mesajı şöyle:
“Milletimizin ortak irade ve vicdanını temsil eden İstiklal Marşı’mızın kabulünün 92. yıl dönümünü kutluyorum.
 
Milletimiz Kurtuluş savaşı’nda tarihe geçen büyük bir mücadele verirken en zor şartlarda bile yılmamış, her şeyini ortaya koyarak vatanına sahip çıkmıştır. Milli Şairimiz Mehmet Akif de bu eşsiz mücadeleyi İstiklal Marşı'nın mısralarıyla en güzel şekilde ifade etmiştir.
 
Milli mücadelenin bir özeti niteliğinde olan İstiklal Marşı, milletimizin tüm dünyaya karşı yiğitçe duruşunun bir ifadesi, vatanımızı çiğnemeye yeltenenlere verdiğimiz en asil cevaptır.
 
İnanıyorum ki, bizi biz yapan vazgeçilmez değerlerimizin en veciz ifadesi olan İstiklal Marşımız, ilelebet vatan semalarında yankılanacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.
 
Bu düşüncelerle, bağımsızlığımızın tescili, milletimizin ortak değeri olan İstiklal Marşı’nın kabulünün 92’inci yılını tebrik ediyor; vatan için canını feda eden aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyorum.”
 
Haberler Sayfasına Geri Dön <<<