Güncel Haberler - Etkinlikler

 

YGSye Girecek Öğrencilere Başarılar

Başkan Akyürek YGSye Girecek Öğrencilere Başarılar Diledi.
 
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı'na girecek tüm öğrencilerin sakin ve başarılı bir sınav geçirmesini diledi.
 
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 24 Mart Pazar günü yapılacak Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.
 
Öğrencilerin yüksek öğretime devam edebilmelerinin ilk aşaması olan YGS'nin önemli bir sınav olduğunu belirten Başkan Akyürek, Konya’dan sınava katılacak öğrencilerin başarılı olacaklarına inandığını söyledi.
 
Konya’nın YGS ve LYS’de her zaman başarılı şehirler arasında yer aldığına dikkat çeken Başkan Akyürek, sınavlarda derece alan öğrencilerin Konya’nın çıtasını yükselttiğini ifade etti. Başkan Akyürek, geçmiş yıllardaki başarıların bu yıl sınava girecek öğrenciler için umut olduğunu, onların yolunu açtığını vurguladı.
 
Anne-babaların da çocuklarını rahatlatarak destek olmalarını isteyen Başkan Akyürek, sınavın rahat ve huzurlu bir ortamda yapılabilmesi için gereken tedbirleri aldıklarını, sınav esnasında herkesin dikkatli davranarak gürültü yapmamasını istedi.
 
Sınav giriş ve çıkış saatlerinde ulaşımda sorun yaşanmaması için tramvay ve otobüste ek seferler gerçekleştirileceğini kaydeden Başkan Akyürek, tüm öğrencilerin başarılı bir sınav geçirmesini diledi.
 
Haberler Sayfasına Geri Dön <<<