Güncel Haberler - Etkinlikler

 

Anne Sevgisi Sevgilerin En Güçlüsüdür

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, anne sevgisinin sevgilerin en güçlüsü, en kıymetlisi olduğunu belirterek, tüm annelerin Anneler Gününü kutladı.
 

       Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, anne sevgisinin sevgilerin en güçlüsü, en kıymetlisi olduğunu belirterek, tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in Anneler Günü nedeniyle yayımladığı mesajı şöyle:

“Toplumun temel direğini aile, ailenin temel direğini ise anne oluşturur. Anneler hayatları boyunca çocuklarının her türlü sorumluluğunu üstlenir, onlara kol kanat gerer, iyi ve kötü günlerinde evlatlarının yanından hiç ayrılmaz.

Evlatlarını en güzel şekilde büyüten ve yarınlara hazırlayan fedakar anneleri sadece yılın bir günü değil, hayatın her anında hatırlamak, onlara gerekli sevgiyi, saygıyı, özeni göstermek hepimizin üzerine vazifedir. Çünkü anne sevgisi, sevgilerin en güçlüsü, en kıymetlisidir. Onların gülen yüzleri bizler için en değerli hazinedir.

Bu gün vesilesiyle, geleceğe umutla bakan, çalışkan nesillerin yetişmesinde en büyük paya sahip olan annelerimizin önemini bir kez daha düşünelim. Annelerimiz yaşıyorsa ellerini öpelim. Gelecekte keşke dememek için tüm görevlerimizi tam olarak yapalım ve onlara hizmetin çok değerli olduğunu unutmayalım.

Anneler Günü’nün; ailenin öneminin, annenin hakkının asla ödenemeyeceğinin farkına varıldığı, anne-babaya ‘üf’ bile denilmemesi gerektiğinin hatırlandığı, çocukların eğitildiği bir gün olmasını diliyor, tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum.”

 
Haberler Sayfasına Geri Dön <<<