Güncel Haberler - Etkinlikler

 

Başkan Akyürekin 19 Mayıs Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak ülkenin geleceği olan gençlerin bayramını tebrik etti.
 

   Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajı şöyle:

“19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı millet olarak büyük bir coşku ve sevinçle kutluyoruz.

Milletimizin tarih sahnesinde bir kez daha şaha kalkışının başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 tarihi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin başlangıcıdır.

İstiklal mücadelemizin sembol günü olan bu günün, geleceğimiz olan gençlere armağan edilmesi son derece anlamlıdır. Binlerce şehidimizin kanıyla bizlere emanet olan ülkemizin geleceği, gençlerimizin omuzları üzerindedir. İnanıyorum ki gençlerimiz, tarihimizden aldıkları ilhamla bu güzel ülkeyi daha da ileri taşıyarak kendilerinden sonraki nesillere daha güçlü, daha müreffeh şekilde emanet edecektir.

Millet olarak gençlerimizin yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmeleri için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle gençlerimizin bayramını tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm ecdadımızı rahmet ve saygıyla anıyorum.”

 
Haberler Sayfasına Geri Dön <<<