Güncel Haberler - Etkinlikler

 

Başkan Akyürek LYSye Girecek Öğrencilere Başarılar Diledi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) girecek öğrencilere başarılar diledi.
 
 Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Lisans Yerleştirme Sınavı’na girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) girecek öğrencilere başarılar diledi.

Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime büyük destek verdiklerini ve her zaman öğrencilerin yanında olduklarını belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, uzun zamandır sınava hazırlanan öğrencilerin LYS’yi de başarıyla geçerek eğitimlerine devam etmelerini diledi.

Öğrencilerin geleceklerini ilgilendiren sınav öncesi ailelerin öğrencilere destek olmalarını, moral vermelerini isteyen Başkan Akyürek, öğrencilerin rahat bir sınav geçirmeleri için Konyalıların sınavın yapılacağı saatlerde gürültüye neden olacak eylemlerden kaçınması gerektiğini vurguladı.

Belediye olarak sınavın rahat ve huzurlu bir ortamda yapılabilmesi için gereken tedbirleri aldıklarını kaydeden Başkan Akyürek, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ile Zabıta Dairesi’nin diğer birimlerle işbirliği içinde başta gürültü denetimi yapacağını, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi’nin de sınav giriş ve çıkış saatlerinde ulaşımda sorun yaşanmaması için tramvay ve otobüste ek seferler gerçekleştireceğini söyledi.

 
Haberler Sayfasına Geri Dön <<<