Güncel Haberler - Etkinlikler

 

Büyükşehir Belediyesi Ramazan Coşkusuna Katkı Yapıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından temel güçlendirmesinin ardından Ramazan ayında geçici olarak ibadete açılan Sultan Selim Camiinde ve Mevlana Meydanında Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilecek
 

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından temel güçlendirmesinin ardından Ramazan ayında geçici olarak ibadete açılan Sultan Selim Camii’nde ve Mevlana Meydanı’nda Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilecek programlar Enderun usulü teravih namazı ile başladı.  

Teravih namazına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’da Ramazanların coşkuyla yaşandığını belirterek, düzenledikleri programlarla bu coşkuya katkı yaptıklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ramazan ayının ilk teravih namazını Mevlana Türbesi ve Sultan Selim Camii yanındaki Mevlana Meydanı’nda vatandaşlarla birlikte kıldı.

Ramazan ayının ayrı bir mutluluk kaynağı olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Konya’da Ramazanlar coşkuyla yaşanır. Bu yıl bu coşkuya Mevlana Meydanı’ndan katkı yapmaya çalışıyoruz. Sultan Selim Camii’nin temel güçlendirmesi tamamlandı, geçici olarak ibadete açıldı. Mevlana Meydanı’nda ilk iftarın ardından Kitap Fuarı’nı da hizmete açmış olacağız.  

Abdurrahman Büyükkörükcü Hocamızın teravih öncesi sohbetleri başladı. Burada Abdülkadir Şehitoğlu ve diğer hocalar Enderun usulü teravih kıldıracaklar. Konya’mızda Kapu Camii’nde, Alaaddin Camii’nde, her yerde Ramazan ayını büyük bir coşkuyla karşıladık. Ramazan ayının şehrimiz, milletimiz ve tüm Müslümanlar için hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları sürdürülen, temel güçlendirmesinin ardından Ramazan ayında geçici olarak ibadete açılan Sultan Selim Camii’ndeki Abdurrahman Büyükkörükcü’nün sohbetinin ardından Enderun usulü teravih namazı kılındı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, namazın ardından vatandaşlarla sohbet ederek Ramazan aylarını tebrik etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Müftülüğü tarafından Ramazan ayı boyunca Sultan Selim Camii ve Mevlana Meydanı’nda düzenlenen Enderun usulü teravih namazları devam edecek. Ayrıca, Mevlana Meydanı’nda Kitap Fuarı açılırken Kültürpark’ta düzenlenecek Rahmet Akşamları’nda her akşam bir sanatçı sahne alacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesi olan www.konya.bel.tr adresi üzerindeki canlı yayın kameralarından Mevlana Meydanı’ndaki tüm etkinlikler izlenebiliyor.
 
Haberler Sayfasına Geri Dön <<<
 
Habere Ait Fotoğraf Habere Ait Fotoğraf Habere Ait Fotoğraf Habere Ait Fotoğraf Habere Ait Fotoğraf