Güncel Haberler - Etkinlikler

 

Başkan Akyürek’in Kadir Gecesi Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, mübarek gecenin tüm mazlumlar ve acı çeken insanlar için kurtuluşa, iyiliklere, güzelliklere vesile olma
 
Başkan Akyürek’in Kadir Gecesi Mesajı
      Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, mübarek gecenin tüm mazlumlar ve acı çeken insanlar için kurtuluşa, iyiliklere, güzelliklere vesile olmasını diledi.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in Kadir Gecesi mesajı şöyle:

“Mübarek Ramazan ayının sonlarına doğru yaklaşırken Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indirildiği gün olan ve bin aydan daha hayırlı kabul edilen Kadir Gecesi’ne kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Rahmet ayı olan Ramazan’da oruç tutarak, zekat vererek, teravih namazlarını hep birlikte büyük bir coşkuyla eda ederek Kadir Gecesi’ne ulaştık. Şehrimizde gerçekleştirdiğimiz Mahalle İftarları’nda, Mevlana Meydanı ve Namazgah’taki teravihlerde ve Kültürpark’taki Rahmet Akşamları’nda rahmet ayını manasına uygun şekilde yaşamaya gayret ettik.

Bizler sofralarımızda huzur içinde iftar açarken Suriye’de, Mısır’da, Myanmar’da, Filistin’de ve dünyanın çeşitli yerlerinde zulüm altında olan kardeşlerimize de dua ettik.

Kalplerin arınması, gönüllerin aydınlanması ve huzurumuzun artması açısından büyük bir fırsat olan Kadir Gecesi’ni en güzel şekilde değerlendirirken sıkıntı içinde olan kardeşlerimize dua etmeyi unutmayalım.

Bu düşüncelerle tüm hemşehrilerimin ve İslam aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor; tüm mazlumlar ve acı çeken insanlar için kurtuluşa, iyiliklere, güzelliklere vesile olmasını diliyorum.”

 
Haberler Sayfasına Geri Dön <<<