Güncel Haberler - Etkinlikler

 

Gaziler Haftasında İlgili Dernekler Başkan Akyüreki Ziyaret Etti

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek yeni nesile vatan-millet sevgisinin aşılanması konusunda Konyada belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarının güzel çalışmalar yaptığını söyledi. Başka
 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek yeni nesile vatan-millet sevgisinin aşılanması konusunda Konya’da belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarının güzel çalışmalar yaptığını söyledi. Başkan Akyürek, gazilere minnet, şehitlere ise bu vatanı korumak ve yüceltmek borcunun hiçbir zaman ödenemeyeceğini belirtti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek yeni nesile vatan – millet sevgisinin aşılanması konusunda Konya’da belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarının güzel çalışmalar yaptığını söyledi. Başkan Akyürek, gazilere minnet, şehitlere ise bu vatanı korumak ve yüceltmek borcunun hiçbir zaman ödenemeyeceğini belirtti.

Gaziler Haftası nedeniyle Muharip Gaziler Derneği ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şube Başkanları ve dernek yöneticileri Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette konuşan Muharip Gaziler Derneği Konya Şubesi Başkanı Mustafa Bugur, dernek olarak gazilik şeref ve onurunu bugünlere taşımak adına çaba gösterdiklerini söyledi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şube Başkanı Mustafa Işık ise gazilerin bütün sorunlarına eğilmeye gayret ettiklerini belirtti. Işık, destekleri nedeniyle Konya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Garnizon Komutanlığı’na da sürekli yanlarında olmaları nedeniyle teşekkür etti.

Tüm gazi ve şehitleri Gaziler Haftası vesilesiyle bir kez daha saygıyla ve rahmetle andıklarını belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Gazilerimize minnet borcumuz var. Şehitlerimize ise bu vatanı korumak, yüceltmek borcumuz var. Bu borç hiçbir zaman ödenmez.” şeklinde konuştu. Yeni nesile vatan – millet sevgisinin aşılanması konusunda Konya’da belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarının güzel çalışmalar yaptığını hatırlatan Başkan Akyürek, “Muharip gazilerimizin ve harp malulü gazilerimizin Konya da çok özel çalışmaları var. Hem birbirlerine destek olma dayanışma ve rehabilitasyon ortamı oluşturma imkanını sağlıyorlar, hem de toplumla kurdukları diyaloglarla aynı zamanda gazilik ve şehitlik ruhunun yaşatılmasına vesile oluyorlar. Ben halkımız adına milletimiz adına tüm insanlarımız adına sizlere teşekkür ediyorum. Bu haftalar sadece sembolik kutlamalarla değerlendirilmemeli; gazilik ve şehitlik ruhunun ne olduğunun anlatıldığı haftalar haline getirilmelidir.” şeklinde konuştu.

 
Haberler Sayfasına Geri Dön <<<