Güncel Haberler - Etkinlikler

 

Güçlü Şehirler İçin Eğitim Seviyesinin Yükselmesi Gerekiyor

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılının başlaması nedeniyle öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Güçlü şehirler için güçlü aile yapıları, iyi eğitim kur
 

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması nedeniyle öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Güçlü şehirler için güçlü aile yapıları, iyi eğitim kurumları, eğitim-öğretim seviyesinin yükseltilmesi çok önemli faktörlerdir” dedi.

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası nedeniyle Karatay Hüseyin Sevim Köroğlu Ortaokulu Müdürü Sedat Gündüz, öğretmenler ve öğrenciler ile Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i ziyaret ettiler.

Eğitim camiasının yeni eğitim-öğretim yılını tebrik eden Başkan Akyürek, 2 milyon 100 bin nüfuslu Konya’nın 600 bin öğrencisiyle bir eğitim şehri olduğunu dile getirdi.

Eğitime verilen desteğin artarak devam etmesinin önemine dikkat çeken Başkan Akyürek, “Ailede şekillendirilemeyen çocuk, verilemeyen değerler okulda veriliyor. Güçlü şehirler için güçlü aile yapıları, iyi eğitim kurumları, eğitim-öğretim seviyesinin yükseltilmesi çok önemli faktörlerdir. Şehirlerimizin dünya şehirlerinin standartlarını yakalaması ve bu standartların üzerine çıkması ancak eğitilmiş insanla mümkündür. İnsan unsurunun hem mesleki eğitimde hem de genel eğitimde daha vasıflı hale getirilmesiyle mümkündür. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri olarak bu konuda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Okullarımızın standardının kendi evlerimizin, bahçelerimizin standardından yüksek olması lazım. Çünkü çocuklarımız hayata orada hazırlanıyor” dedi.

Başkan Akyürek, ziyaretin sonunda Okul Müdürü Sedat Gündüz, öğretmen ve öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENLE KUTLANDI

Öte yandan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İlköğretim Haftası nedeniyle Meram Gödene TOKİ Şehit Yunus Berber İlkokulu’nda düzenlenen törene de katıldı. Konya Valisi Muammer Erol, Başkan Akyürek ve protokol mensupları düzenlenen törenin ardından sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet ettiler.

 
Haberler Sayfasına Geri Dön <<<