Güncel Haberler - Etkinlikler

 

Biriz, Beraberiz, Birlikte Konyayız

Hizmet döneminde gerçekleştirdiği yatırımlar ve yeni dönem projeleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek
 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 10 yıllık çalışmalarını değerlendirerek yeni dönem projelerini açıkladığı bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıya Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Konya Valisi Muammer Erol, 22. ve 23. dönem Konya milletvekilleri Hasan Angı, Muharrem Candan, Ali Öztürk, AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Meram Belediye Başkan Adayı Fatma Toru, sivil toplum kuruluşlarının ve basın-yayın kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Konuşmasında, 21. yüzyılın şehirler yüzyılı olduğunu, şehirler arası rekabetin ülkeler arası rekabetin önüne geçtiğini vurgulayan Başkan Akyürek, şehirlerin şöhretinin ülkelerin şöhretinden daha fazla olduğunu söyledi.

Şehirler yüzyılında şehirler arası rekabete uyum gösteremeyen şehirlerin kaybedeceğini vurgulayan Başkan Akyürek, “Şehrimizi 21. yüzyıl şehirler arası rekabete hazırlama gayesiyle yola çıktık. Hedefimiz Konya’mızı geçmişi kadar görkemli bir geleceğe hazırlamak. 13. yüzyılın en muhteşem şehri olan Konya’mızı 21. yüzyılda da coğrafyamızın ve dünyanın en muhteşem şehirleri arasına sokma hedefiyle yola çıktık. Bu hedef doğrultusunda bugüne kadar belediye tarihinin en önemli yatırımlarına imza attık. Yatırımların hayata geçmesinde bizlere destek olan Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu’na, milletvekillerimize, valimize, tüm yöneticilere, teşkilat mensuplarına ve hemşehrilerimize teşekkür ederim” dedi.

KONYA’NIN YÜKSELİŞİ DEVAM EDECEK

Konya’nın yükselişinin yeni dönemde de devam edeceğini kaydeden Başkan Akyürek, bunu başarmak için çalışacaklarını dile getirdi. Konya’nın artık dünyada konuşulan bir şehir olduğuna dikkat çeken Başkan Akyürek, “Bugüne kadar birlikte başardık. Bundan sonra da birlikte olursak yine başaracağız. Biz Konya olarak biriz, beraberiz, birlikte Konya’yız” diye konuştu.

Toplantıda, 10 yıllık hizmet döneminde hayata geçirilen yatırımlar, Konya’nın gelişimi ve yeni dönem projelerini anlatan Başkan Akyürek, Yeni Büyükşehir Yasası kapsamında 31 ilçeye, 168 beldeye, 584 köye yapılacak yatırımlar hakkında da bilgi verdi.

KONYA’NIN KADİM ŞEHİR NİTELİĞİ TAHRİP EDİLMEYECEK

Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu da, heyecan verici, geçmişten geleceğe doğru taşıyan ve herkesi heyecanlandıran çok güzel bir sunum izlediklerini belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür etti.

Konuşmasında insanlık tarihinin kadim, modernite ve küreselleşme olarak 3 ana çizgide seyrettiğini vurgulayan Bakan Davutoğlu, “Hangi şehirler gelecekte insanlık akış çizgisini yansıtacak derseniz; kadimi doya doya yaşamış şehirler moderniteyle tahrip edilmemişse, moderniteyle yeni boyutlar kazanmışsa, küreselleşmenin imkanlarını kullanmışsa insanlık tarihinin özeti olacak şehirlerdir. Konyalılar olarak Konya’yı birinci borcumuz Konya’nın kadim şehir olma niteliğini her ne menfaat olursa olsun kesinlikle bir milim bile tahrip edilmesine izin vermemektir. Bir millet eğer böyle bir hissiyatı taşımaz ve şehirlerini koruyamazsa gelecekle ilgili bir iddiada bulunamaz. Bu konuda Konya Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Akyürek, programın sonunda günün anısına Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na çini sikke hediye etti.

 
Haberler Sayfasına Geri Dön <<<
 
Biriz, Beraberiz, Birlikte Konyayız Biriz, Beraberiz, Birlikte Konyayız Biriz, Beraberiz, Birlikte Konyayız Biriz, Beraberiz, Birlikte Konyayız Biriz, Beraberiz, Birlikte Konyayız Biriz, Beraberiz, Birlikte Konyayız Biriz, Beraberiz, Birlikte Konyayız Biriz, Beraberiz, Birlikte Konyayız