Güncel Haberler - Etkinlikler

 

Berat Kandilimiz Mübarek Olsun

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Berat Kandili’nin tüm dünyada barışın, kardeşliğin, sevginin, saygının hakim olmasına vesile olmasını diledi.
 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in, mübarek Berat Kandili nedeniyle yayımladığı mesaj şöyle:

“Rahmet, bereket, af ve mağfiret ayı olan, on bir ayın sultanı Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandili’ne kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Günahlardan arınmayı, Rabbimizin mağfiretine ulaşmayı ifade eden Berat Kandili, duaların kabul edildiği bereketli zaman dilimlerinden biridir.

Böyle önemli gün ve geceler, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının da yoğun biçimde yaşandığı anlardır. Bu önemli gecenin daralan kalplere aydınlık, zor durumda olanlara kolaylık vesilesi olması en büyük temennimizdir.

Berat Kandili vesilesiyle ailemiz, çevremiz, milletimiz ve bütün insanlığa karşı olan görev ve sorumluluklarımızı yeniden hatırlayalım. Tüm dünyada eza ve cefa çeken Müslüman kardeşlerimizi dualarımızdan eksik etmeyelim.

Berat Kandili’nin tüm dünyada barışın, kardeşliğin, sevginin, saygının hakim olmasına vesile olmasını diliyor; Konyalıların, ülkemizin ve İslam aleminin mübarek gecesini tebrik ediyorum.”

 
Haberler Sayfasına Geri Dön <<<