Diğer Ürünler /

- 2.MİLLETLERARASI ŞEHİR TARİHİ YAZARLARI KONGRESİ -

2.MİLLETLERARASI ŞEHİR TARİHİ YAZARLARI KONGRESİ Fotoğrafı Sepete Ekle     
Sepete Git     
Basım Yılı : 2013
ISBN : 978 - 605 - 389 - 119 - 2
Yazar :
Yayınevi : Kültür A.Ş.
Fiyat : 10 TL
Fotoğraflar

 
 

II. MİLLETLER ARASI ŞEHİR TARİHİ YAZARLARI KONGRESİ

 

Konya, 5-7 Ekim tarihlerinde II. Milletler Arası Şehir Tarihi Yazarları Kongresi’ne ev sahipliği yaptı. Gerçek bir şehre yakışan, geçmişini ihmal etmeden, hafızasını yitirmeden, kimliğini koruyarak var olmaya devam etmektir. Konya böyle bir gerçek şehir. Hem maddi mirasını hem de manevi mirasını unutmuyor ve geleceğini bunların üzerine kurma iradesi gösteriyor.

 

Türk ve İslam dünyasının medeniyet merkezi şehirleri ve bu şehirlerin tarihi, edebiyatı üzerine yazanlar, çalışma yapanlar, düşünenler Ankara’da 5-7 Kasım 2010 tarihlerinde ilk defa bir araya gelmişlerdi. İki sene sonra II. Şehir Tarihi Yazarları Kongresi’ne Konya'mız ev sahipliği yaptı. Dolu dolu geçen ve 3 gün süren II. Milletler Arası Şehir Tarihi Yazarları Kongresi konunun teorisi ile uğraşanların geniş çerçeveli değerlendirme yapmaları için elverişli bir zemin oluşturdu. Uygulamacılar da, birikimlerini işin uzmanları ile paylaşmak fırsatı buldu.

 

II. Kongre’ye yurt dışından 15, yurt içinden ise 30 bildirili katılım oldu. Ayrıca forum bölümünde görüşlerini paylaşanlarla katılımcı sayısı 60’a ulaştı.

 

Konya'nın büyük bir değişim ve dönüşüm içinde olduğu bir dönemde yapılan bu kongrede okunan tebliğlerin, yapılan konuşmaların sadece katılan ve dinleyenler arasında kalmaması gerekiyordu. Konya Büyük Şehir Belediyesi, 600 küsur sayfalı bu hacimli kitabı yayınlayarak II. Milletler Arası Şehir Tarihi Yazarları Kongresi’nin ilgililerin ve gelecek nesillerin istifadesine sunulmasını 

 

Bu kategori altında bulunan diğer yayınlar

Mesnevi den Seçmeler Kişiye Özel Öğütler
50 TL.
ULU ÂRİF ÇELEBİ DİVANI
20 TL.
HADİSLER GÜL DESTESİ
35 TL.
NEYZEN SELAMİ BERTUĞUN ANILARINDAN BELGELERLE HAZRET-İ MEVLANAYI ANMA TÖRENLERİ
15 TL.
Tükendi
RÛMÎ VE AŞKIN TERAPİ
20 TL.
HADİSLER GÜL DESTESİ (LÜKS KUTULU )
75 TL.
HERŞEY YAĞMURLA BAŞLADI
20 TL.
YEREL YÖNETİMLER KÜLTÜR ŞURASI
10 TL.