Başkan Altay YKS’ye Girecek Öğrencilere Başarılar Diledi

Başkan Altay YKS’ye Girecek Öğrencilere Başarılar DilediKonya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay 18 Haziran Cumartesi ve 19 Haziran Pazar günü gerçekleşecek Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, hafta sonu Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.

 

Türkiye’nin çok daha güçlü yarınlara gençlerin omuzlarında ulaşacağını belirten Başkan Altay, “Daha müreffeh bir toplumun inşası ancak her alanda kendini yetiştirmiş, donanımlı, ahlaklı ve erdemli gençlerimizle mümkündür. Milli ve manevi değerlerimizi kalplerine nakşeden kendini her anlamda donanımlı fertler olarak yetiştiren gençlerimizi; yarınlarımız için büyük umut ve güven vesilesi olarak görüyorum.” dedi.

Sınavın neticesi ne olursa olsun gençlerin her zaman en kıymetli hazineleri olduğunu kaydeden Başkan Altay, “Bu anlamda sizleri yarınlara hazırlayan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Büyük fedakârlıklarla sizleri yetiştirerek bu günlere getiren ailelerinize selamlarımı iletiyorum. Bu düşüncelerle 18 Haziran Cumartesi ve 19 Haziran Pazar günü gerçekleşecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Başkan Altay, öğrencilerin dikkatlerinin dağılmaması için sınav saatleri içerisinde özellikle trafikte, inşaatlarda ve pazar alanlarında gürültü yapılmamasını istedi.

SINAVA GİRECEKLERE TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ

Hafta sonu Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na girecek öğrenciler ve refakatçileri ile sınav günü görevli olanlar Konya Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım araçlarından ücretsiz şekilde faydalanabilecek. Öğrencilerin sınav günü ulaşım sorunu yaşamaması için Pazar tarifesine ilave olarak ek seferler verilirken; tramvay seferleri Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Kampüsü içine giriş yapacak. Sefer saatlerine “atus.konya.bel.tr” web sayfasından ulaşılabiliyor.