'Konya Antika Pazarı'

'Konya Antika Pazarı'Geçmiş ile gelecek arasında köprü olan antika ve el sanatlarını Konya’da tanıtmak; antika ve el sanatları severleri ile koleksiyoncuları bir araya getirmek için, kurulan “Konya Antika Pazarı”  yeni yılda da ziyaretçilerini bekliyor.
Ev sahipliğini Meram Belediyesi’nin yapmış olduğu “Konya Antika Pazarı” projesinin organizasyon çalışmaları Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından yürütülüyor.

Konya Antika Pazarı’nda 200 koleksiyoner, birbirinden değerli tarihi ve manevi değeri bulunan eski ürünleri sergilemeye devam ediyor. 17 Nisan 2022’de başlayan proje yeni yılda da antika severlere kapılarını açmaya devam edecek.  Konya’da ilk defa gerçekleşen “Konya Antika Pazarı” her ayın ikinci pazarı Melikşah Pazarı’nda antika severlerle buluşacak.

Konya’nın yanı sıra Antalya, Ankara, Bursa, Malatya, Kayseri ve farklı şehirlerden toplam 200 katılımcının yer alacağı Konya Antika Pazar’ında geçmiş ve gelecek arasında köprü kuracak birçok ürün sergileniyor.
Konya Antika Pazarı, her ayın ikinci pazarı Melikşah Pazar Yeri’nde Antika severlere tarihe yolculuk imkanı sağlamak için, bütün hazırlıklarını tamamlıyor. Tarih boyunca dünyanın en önemli kadim şehirlerinden biri olarak günümüze kadar gelen Konya’da gerçekleşecek olan Konya Antika Pazarı’nda 100 yılı aşkın ürünler sergileniyor.. Daktilodan fotoğraf makinesine, radyodan taş plaklara, minelerden Osmanlı Kılıçlarına ve dikiş makinesinden otantik çeyiz sandıklarına kadar, yüzlerce eşya Konya Antika Pazarı’nda görücüye çıkıyor. Hem maddi hem de manevi açıdan çok önemli yer tutan eşyalar antika severleri bekliyor.

Tarih ve anı kokan bir günün yaşandığı,  Konya Antika Pazarı ziyaretçilerini bekliyor.

Tarih: Her Ayın 2.Pazarı
Saat:  9:00-17:00
Yer: Melikşah Pazaryeri